Syyskokous 2025

Suomen Schapendoes ry:n syyskokous pidetään lauantaina 18.10.2024 klo 11 alkaen Hollolan Matkakeitaalla, Hopeakalliontie 2, 15880 Hollola.

Kokouksen jälkeen yhdistys tarjoaa syömiset Matkakeitaan buffetista. Lämpimästi tervetuloa!
 

ASIALISTA JA KOKOUSMATERIAALI

Julkaistaan lähempänä ajankohtaa.


KOKOUKSESSA ÄÄNESTYS

Mahdolliset äänestykset suoritetaan kaikkien kokoukseen osallistuvien osalta sähköisen äänestysjärjestelmän kautta ja äänestyksiä varten kokoukseen osallistuvilla tulee olla kokouksessa itsellään pääsy sähköpostiinsa johon äänestyslinkki lähetetään. 
 

ÄÄNIOIKEUS JA VALTAKIRJAT

Yhdistyksen kokouksissa on jokaisella viisitoista (15) vuotta täyttäneellä varsinaisella jäsenellä, perhejäsenellä, pentuejäsenellä, kunniapuheenjohtajalla ja kunniajäsenellä yksi ääni ja lisäksi mahdollisuus käyttää yhden äänioikeutetun jäsenen puolesta äänioikeutta valtakirjalla.

Valtakirjan voi toimittaa kokoukseen paikan päälle tai etänä osallistuvat voivat toimittaa valtakirjan alla olevan lomakkeen kautta tai sähköpostitse jenna.kallinen@gmail.com torstaihin 16.10. mennessä. 
 

OSALLISTU ETÄNÄ SYYSKOKOUKSEEN

Voit osallistua kokoukseen myös kotisohvalta. Ilmoittaudu mukaan yhdistyksen sivuilta löytyvällä lomakkeella. Lähempänä kokousta saat Teams-linkin ja kokousmateriaalit sähköpostiisi.

Ilmoittaudu torstaihin 16.10. mennessä.

Ilmoittaudu etäosallistujaksi syyskokoukseen